غذاهای محلی گیاهی شرق ایران

غذاهای محلی گیاه­ی مردم شرق

 

غذاهای محلی، اشکنه

اشکنه قند

مواد لازم

طرز تهیه

ابتدا کره را با آرد تفت دهید تا تغییر رنگ داده متمایل به قهوه‌ای شود، سپس آب را کم‌کم به مواد اضافه کنید و خوب هم زده و بعد پودر قند، آب‌لیمو، گردو و دارچین را اضافه کرده و بجوشانید تا غلیظ شود. در مرحله آخر پخت زعفران را اضافه کنید. این غذا همراه با نان و یا به صورت ترید سرو می‌شود.

آش شنبلیله و زیره

آش شنبلیله و زیره، نیشابور

مواد لازم

  • برنج 1 پیمانه

  • شنبلیله 2 ق.غ

  • زیره سیاه 2 ق.غ

  • زرد چوبه و نمک به میزان لازم

ابتدا برنج را آبکش کرده، بعد زردچوبه، زیره و شنبلیله را در روغن تفت داده،  مواد را به برنج اضافه می­کنیم. زمان پخت این غذا حدود 40 دقیقه است. در صورت تمایل آلو بخارا به برنج اضافه کنید، طعم بهتری می­گیرد.

یتیمچه نیشابوری

یتیمچه نیشابوری

مواد لازم

طرز تهیه

ابتدا همه حبوبات را با هم پخته کنار می­گذاریم، بعد پیاز را با ادویه جات مختلف می­پزیم. بادمجان‌ها را تکه‌تکه خرد کنید و در روغن سرخ کنید بعد به حبوبات اضافه کنید، گوجه فرنگی­ها را جدا خورد کرده، بعد از آن همه مواد را با هم مخلوط کرده، می­گذاریم به مدت 15 دقیقه دم بکشد.

آش زرشک

آش زرشک

مواد لازم

طرز تهیه

ابتدا سبزی­ها را خورد کرده کنار می­گذاریم، برنج را آبکش می­کنیم و سپس یک پیاز درشت را حلقه حلقه بریده در روغن و ادویه­ جات تفت داده، سپس آب زرشک به آن اضافه کرده، بعد قدری گلپر نرم هم در آش ریخته نعناع داغ را آماده کنید و روی شعله ملایم  بگذارید تا آماده شود.

قاتقلی آش

قاتقلی آش، نیمه گیاه خواران

مواد لازم

طرز تهیه

ابتدا برنج را آبکش کرده، بعد به آن اسفناج خرد شده و نمک را اضافه می‌کنیم. پس از جا افتادن اجاق را خاموش کرده می‌گذاریم غذا کمی خنک شود. سپس ماست را به آرامی و کم­کم اضافه می‌کنیم تا بپزد.

چنگالی غذای سیستان

چنگالی، سیستان

مواد لازم

ابتدا روغن را در تابه داغ کرده بعد نان را در آن ترید کرده و در آخر شکر به آن اضافه می­کنند. غذا آماده است.