فست فودها

فست فود مناسب گیاه خواران

سیب زمینی پخته

سیب زمینی پخته شده ساده

مواد لازم

 • سیب زمینی 4 عدد ریز

 • روغن زیتون به مقدار لازم

 • نمک، فلفل، به میزان لازم

 • آب لیمو به مقدار لازم

 • شوید 50 گرم

طرز تهیه

ابتدا سیب زمینی­ها را پخته بعد در روغن، نمک، فلفل، آبلیمو و شوید خورد شده به مدت 1 الی 2 ساعت بگذارید بماند، سپس سیب­زمینی­ها را با پوست در روغن زیتون سرخ می کنیم، پوست سیب زمینی ها برشته شده. این غذا سریع آماده می شود.

 اردو قارچ

 اردو قارچ

مواد لازم

طرز تهیه

ابتدا آرد، نمک، فلفل و بکینگ پودر را با هم مخلوط کرده و به آن آب اضافه می­کنیم، کنار می­گذاریم 10 دقیقه استراحت کند. سپس پیاز و سیر را نگینی خورد کرده و به خمیر اضافه می­کنیم، قارچها را خورد کرده به مواد اضافه می­کنیم تا لایه خمیر تمام مواد را بپوشاند. مواد را در روغن سرخ می­کنیم. این غذا با نان سرو می­شود.

گراتن قارچ و سیب زمینی

گراتن قارچ و سیب زمینی

مواد لازم

طرز تهیه

ابتدا پیازها را نگینی خورد کرده، سیب­زمینی­هایی که از قبل آب پز کردیم و نگینی خورد کرده با پیاز تفت می­دهیم. بعد فلفل دلمه ­ها را خورد ریز کرده با مواد تفت می­دهیم، در آخر قارچ­های خورد شده را در مابقی مواد ریخته تفت می­دهیم، به آنها نمک و فلفل و آویشن را اضافه کرده بر روی شعله کم به مدت 10 دقیقه می­گذاریم دم بکشد. گراتن ما آماده است.

گراتن بادمجان

گراتن بادمجان

مواد لازم

طرز تهیه

ابتدا پیازها را نگینی خورد کرده در روغن تفت می­دهیم، بعد سیب­زمینی­های آب پز نگینی شده را اضافه کرده و تفت می­دهیم. بادمجانها را در تابه دیگر سرخ کرده دلمه­های ریز شده را در آن تفت می­دهیم، گوجه­ فرنگی را رنده کرده به مواد اضافه می­­کنیم و به مواد اضافه می­کنیم تا آب گوجه خشک شود. همه مواد را با هم مخلوط کرده به آن نمک و فلفل را اضافه می­کنیم. در آخر توفو را یا رنده یا خردخرد کرده روی مواد ریخته می­گذاریم به مدت 15 دقیقه بر روی شعله ملایم دم بکشد. گراتن بادمجان ما آماده است.

ناگت سبزیجات

ناگت سبزیجات

مواد لازم

طرز تهیه

ابتدا پودر سوخاری را با نمک و فلفل مخلوط کرده کاملاً هم می­زنیم. در ظرف دیگر سیب زمینی و اسفناج و مقداری نمک و فلفل اضافه می­کنیم. مواد را با هم مخلوط کرده مقداری از آن را برداشته به شکل توپ درمی­آوریم در پودر سوخاری می­چرخانیم. بعد در روغن سرخ می­کنیم.

اسکالوپ گوجه فرنگی

اسکالوپ گوجه فرنگی

 مواد لازم

طرز تهیه

ابتدا نان تست را در روغن سرخ کنید سپس گوجه فرنگی و سیر رنده شده و نمک و فلفل را به آن اضافه می­کنیم. روی حرارات ملایم گذاشته و روی آن رنده شده توفو می­ریزیم. بعد از 15 دقیقه غذای ما آماده است.

سبزیجات آب پز

سبزیجات آب پز

مواد لازم

طرز تهیه

ابتدا همه مواد را شسته در ظرفی ریخته بخارپز می­کنیم، به آن کمی نمک و فلفل اضافه می­کنیم. پرحجم پرکالری مخصوص گیاه­خواران.

خوراک نخود فرنگی

خوراک نخود فرنگی

مواد لازم

 • نخود فرنگی پخته 200 گرم

 • سیب زمینی 2 عدد متوسط

 • پیاز 1 عدد

 • سیر 1 حبه

 • نمک، فلفل و زردچوبه به میزان لازم

 • روغن زیتون به میزان لازم

 • نان به تعداد لازم

طرز تهیه

ابتدا پیاز و سیر را نگینی خورد و در روغن سرخ می­کنیم نمک و فلفل اضافه می­کنیم کنار می­گذاریم. بعد سیب زمینی آب پز را رنده کرده با نخود فرنگی آب پز مخلوط می­کنیم. مواد را لای نان گذاشته نوش جان می­کنید.

سیب زمینی قارچ

سیب زمینی قارچ

مواد لازم

طرز تهیه

ابتدا سیب زمینی­ها نیه آب پز کرد، سرخ می­کنیم بعد قارچهایی که از قبل شستیم را به سیب زمینی­ها اضافه کرده و ادویه­ جات را اضافه می­کنیم. در آخر در صورت تمایل پنیر توفورنده یا تیکه تیکه ریز کرده به مواد اضافه می­کنیم و با نان میل می­کنیم.

قارچ چیلی

قارچ چیلی

مواد لازم

طرز تهیه

ابتدا قارچها را شسته بعد خشک می­کنید، بعد در تابه روغن ریخته سیر خرد شده را در آن تفت دهید، قارچ، چیلی، فلفل دلمه و پیازچه را خرد شده در روغن تفت می­دهیم به آن نمک و فلفل می­زنیم. بعد از 5 دقیقه غذا آماده است.

پیراشکلی کلم و قارچ

پیراشکلی کلم و قارچ

مواد لازم

طرز تهیه

ابتدا پیازها را نگینی کرده کنار می­گذاریم، هویج را رنده کرده به همراه پیاز و قارچ خورد شده وو اسفناج پخته شده در روغن تفت می­دهیم به آن نمک و فلفل و پودر سیر اضافه می­کنیم. کلم را در ظرف دیگر خورد کرده و به مواد اضافه کرده مجدداً تفت می­دهیم. مواد را به اندازه در خمیر ریخته و سرخ می­کنیم.

کراکت قارچ

کراکت قارچ

مواد لازم

طرز تهیه

ابتدا سیر رنده شده را در کره گیاهی تفت داده قارچهای خورد شده را به سیر اضاف کرده و تفت می­دهیم، ادویه­ ها و سس خردل، شیر سویا و جعفری خورد شده را افزود همه مواد را مخلوط می­کنیم. مواد را در ظرف دردار ریخته به مدت 3 ساعت در یخچال قرار دهید. آرد نخودچی و آرد سفید را در ظرفی جدا مخلوط کرده و در ظرف جداگانه دیگر آرد ذرت و آرد سفید مخلوط می­کنیم. مواد را از یخچال درآورده به ترتیب در آرد نخودچی و سپس آرد ذرت می­غلطانیم. در آخر مواد را در روغن زیتون سرخ می­کنیم. کراکت قارچ ما آماده است.

استیک گل کلم و عدس

استیک گل کلم و عدس

مواد لازم

سس پستوی نعنا

طرز تهیه

ابتدا کلم­ها را ورقه ورقه کرده بعد در روغن سرخ می­کنیم، عدس را در آب سبزیجات و آویشن و مقداری نمک و فلفل می­پزیم. بعد سس پستوی نعنا را آماده می­کنیم. ابتدا سیر را رنده کرده در نمک و فلفل و نعنای خورد شده کمی تفت می­دهیم، به آن کمی آب میزنیم که سس رقیقی بدست آید. در آخر عدسی که از قبل پختیم را در ورقه­ های کلم ریخته روی آن سس نعنا می­ریزیم و نوش جان می­کنیم. استیک آماده است.

فلافل چغندر

مواد لازم

طرز تهیه

ابتدا نخودهایی که از شب قبل خیساندیم را از چرخ گوشت رد می­کنیم، بعد چغندرها را مانند نخود چرخ کرده در یک ظرف با هم مخلوط کرده و به آن پیاز و سیر رنده شده، گشنیز و جعفری خورد شده، نمک، فلفل، بکینگ پودر و پودر زیره اضافه کرده و مواد را با هم ورز می­دهیم. در آخر مواد را قالب زده در روغن سرخ می­کنیم.

بولونیز عدس

بولونیز عدس

مواد لازم

 • عدس 100 گرم

 • عصاره سبزیجات 2 پیمانه

 • سبزی معطر 1 ق.م

 • نمک و فلفل به میزان لازم

 • مواد بولونیز

 • روغن زیتون 2 ق.غ

 • پیاز 1 عدد متوسط

 • هویج 1 عدد کوچک

 • کرفس ½ پیمانه

 • گوجه فرنگی 3 عدد

 • سیر 4 حبه

 • سبزی معطر خشک 2 ق.چ

 • آویشن 1 ق.چ

 • رب گوجه فرنگی 1 ق.غ

 • نمک و فلفل به میزان لازم

طرز تهیه

ابتدا عدس را را آب سبزیجات و سبزی معطر، نمک و فلفل پخته کنار می­گذاریم. مواد بولیز را آماده می­کنیم. ابتدا پیاز و سیر را در روغن تفت داده بعد گوجه­ها را رنده شده به پیاز اضافه می­کنیم تا آب آن خشک شود، رب و کرفس را به آن اضافه کرده، سبزی خشک و نمک و فلفل و آویشن را به اضافه کرده در مواد کمی آب ریخته تا با هم بپزند. این غذا معمولاً با نان سرو می­شود. بولونیز عدس ما آماده است.

شارلوت بادمجان

شارلوت بادمجان

مواد لازم

طرز تهیه

ابتدا بادمجانها را ورقه ورقه کرده و سرخ می­کنیم. در ظرف دیگر پیازهای نگینی و سیر رنده شده را در روغن تفت می­دهیم بعد قارچهای خورد شده و رب گوجه را به آن اضافه کرده کمی تفت می­دهیم بعد گوجه رنده شده را روی آن ریخته میگذاریم آب گوجه بخار شود، به آن نمک، فلفل و آویشن اضافه می­کنیم. بعد قالبهای آماده را با روغن چرب کرده بادمجانها را در آن می­چینیم، مواد را درون بادمجانها ریخته با رنده توفو و سبزی خشک و برگ ریحان تزئین می­کنیم. به مدت 10 دقیقه در فر 250 درجه سانتیگراد قرار می­دهیم. شارلوت بادمجان ما آماده است.

بادمجان سوخاری

بادمجان سوخاری

مواد لازم

طرز تهیه

ابتدا بادمجها را پوست کنده نمک زده و سرخ می­کنیم. بعد آرد و نمک و فلفل و آویشن و جوش شیرین و پودر سیر و شکر را با هم مخلوط کرده کم­کم به آن آب اضافه می­کنیم تا خمیر رقیقی به دست آید. سپس پادمجانها را در مواد زده و در روغن سرخ می­کنیم. سوخاری بادمجان ما آماده است.

سیب زمینی و انار

سیب زمینی و انار

مواد لازم

طرز تهیه

ابتدا سیب زمینی­ها را پخته بعد رنده می­کنیم، انار را پوست گرفته دانه­ های آن را پوره می­کنیم و به سیب زمینی­ها اضافه می­کنیم، به آن نمک و فلفل زده و میل می­کنیم.

فیلوی سبزیجات

فیلوی سبزیجات

مواد لازم

طرز تهیه

ابتدا سویا را خیساند در روغن تفت می­دهیم، بعد پیازچه خرد شده و سیر رنده شده در روغن تفت می­دهیم، به آن هویج نگینی شده و جعفری خرد شده اضافه می­کنیم، در آخر به آن نمک و فلفل زده و سویا را اضافه می­کنیم. مواد را با هم مخلوط کرده و به اندازه مشخص در خمیر فیلو می­ریزیم، خمیر را رول کرده و در روغن سرخ می­کنیم.

سفریتاس با نودل

سفریتاس با نودل

مواد لازم

 • توفو ارگانیک 200 گرم

 • نمک، فلفل، ادویه به میزان لازم

 • سس گوجه فرنگی

 • فلفل کبابی 3 عدد متوسط

 • نودل 1 بسته

طرز تهیه

سفریتاس یا توفوی ارگانیک. ابتدا توفوها را به اندازه دلخواه تیکه تیکه می­کنیم به آن نمک، فلفل و ادویه می­زنیم، سپس فلفل را کبابی کرده همه مواد را با هم مخلوط کرده به آن سس گوجه فرنگی تند یا شیرین (بنا به سلیقه) به آن اضافه کرده، نودل را پخته بعد آبکش می­کنیم در ظرف مورد نظر ریخته و با مواد مخلوط می­کنیم.

اسنک ذرت

اسنک ذرت

مواد لازم

 • ذرت 200 گرم

 • پنیر توفو 100 گرم

 • نخودفرنگی 100 گرم

 • نان تست به تعداد نیاز

 • نمک و فلفل به میزان لازم

 • روغن زیتون به مقدار لازم

طرز تهیه

ابتدا ذرت و نخودفرنگی­ها با کمی روغن تفت می­دهیم به آن نمک و فلفل زده و پنیر توفو را روی مواد رنده می­کنیم، مواد را روی نان تست ریخته و می­گذاریم در تستر یا فر به مدت 5 دقیقه با دمای 250 سانتیگراد بپزد. اسنک ما آماده است.

سالاد سفریتاس

سالاد سفریتاس

مواد لازم

طرز تهیه

ابتدا خیار و کاهو را خورد کرده در ظرف مورد نظر ریخته گوجه­ ها را به آن اضافه می­کنیم، بعد نمک و فلفل و آبلیمو را به آن می­زنیم، توفوها را سرخ کرده روی آن ریخته به آن روغن زیتون اضافه می­کنیم. سالاد سفریتاس ما آماده است.

نودل قارچ و سبزیجات

نودل قارچ و سبزیجات

مواد لازم

طرز تهیه

ابتدا قارچ و ذرت را در تابه تفت داده به آن پودر سبزیجات و نمک و فلفل اضافه کرده. نودلها را آبکش کرده و مواد را به آن اضافه کرده و میل می­کنید.

پیتزای بادمجان

پیتزای بادمجان

طرز تهیه

ابتدا بادمجان و گوجه فرنگی­ها را ورقه ورقه می­کنیم، در ظرف دیگر پیازها را خلالی در روغن سرخ می­کنیم کنار می­گذاریم. خمیر نان را که از قبل با 200 گرم آرد و 1 پیمانه آب مخلوط کردیم را با وردنه بر روی سطحی تمیز پهن می­کنیم. ابتدا سس گوجه روی خمیر پخش می­کنیم، ورقه ­های بادمجان­ را روی خمیر گذاشته، گوجه ­ها را روی آن می­چینیم، به آن نمک و فلفل می­زنیم و برگهای ریحان را روی آن می­چینیم. در فر گذاشته به مدت 10 دقیقه 150 درجه می­گذاریم. پیتزای ما آماده است. موقع سرو روی آن پیازهای طلایی شده را می­ریزیم و نوش جان می­کنیم.

پیتزای سبزیجات

پیتزای سبزیجات

طرز تهیه

ابتدا هویج را می­پزیم بعد بادمجان و کدوها و هویج را خورد می­کنیم در ظرفی جدا گذاشته، خمیر پیتزا را آماده می­کنیم. سس را روی خمیر کشیده به آن نمک و فلفل و پودر آویشن می­زنیم. مواد را روی خمیر ریخته، ذرت را به آن اضافه می­کنیم و گوجه­های گیلاسی را به سلیقه خودمان روی مواد پخش می­کنیم. به مدت 10 دقیقه با درجه 150 در فر می­گذاریم. پیتزای ما آماده است.

سالاد کبابی سبزیجات

سالاد کبابی سبزیجات

طرز تهیه

این سالاد بسیار سریع آماده می­شود و یک غذای کامل محسوب می­شود. ابتدا مارچوبه­ ها را کبابی کرده کنار می­گذاریم، چغندر و لوبیا را پخته آب آن را از صافی رد می­کنیم، چغندر را اندازه مورد نظر خورد کرده، کاهو و گوجه­ها را خورد کرده با مارچوبه­ها به مواد اضافه کرده با هم مخلوط می­کنیم و به آن روغن زیتون، آبلیمو، نمک و فلفل و تخمه آفتاب گردان یا کنجد بو داده  اضافه می­کنیم.

همبرگر سبزیجات

همبرگر سبزیجات

مواد لازم

طرز تهیه

ابتدا لوبیا سفید یا هر غلات دیگر را از شب خیسانده بعد می­پزیم، سپس چندبار  از چرخ گوشت عبور داده تا خمیری به دست بیاید پیاز و سیر را رنده کرده به آن نمک و فلفل زده ورز می­دهیم، مواد را به شکل توپ درآورده به شکل همبرگر کرده و در روغن سرخ می­کنیم. همبرگر آماده است.

پاستای قارچ و سبزیجات

پاستای قارچ و سبزیجات

مواد لازم

 • پاستا 250 گرم

 • قارچ 200 گرم

 • هویج 2 عدد متوسط

 • شیر سویا 150 گرم

 • کرم بادام زمینی 100 گرم

 • پودر سیر 50 گرم

 • ریحان و پونه 100 گرم

 • نمک و فلفل به میزان لازم

طرز تهیه

ابتدا هویج را پخته، پاستاهای پخته را آبکش می­کنیم کنار می­گذاریم. شیر سویا را با کره بادام زمینی بعنوان خامه در قارچهای خورد شده تفت می­دهیم به آن پودر سیر می­زنیم بعد هویجها را خورد کرده با پاستا و مواد دیگر مخلوط می­کنیم به آن نمک و فلفل می­زنیم می­گذاریم روی شعله ملایم به مدت 15 دقیقه دم بکشد. در آخر روی آن ریحان و پونه خورد شده می­ریزیم.

ساندویج توفو

ساندویج توفو

مواد لازم

طرز تهیه

اسفناجها را پخته به همراه دیگر سبزیجات خورد کرده با زیتون سیاه بدون هسته و توفو مخلوط کرده، لای نان تردیلا یا نانهای معمولی می­گذاریم. به همین سادگی.

ساندویج حُمُص با هویج تند

ساندویج حُمُص با هویج تند

مواد لازم

 • نخود 200 گرم

 • هویج 2 عدد متوسط

 • سیر 1 حبه

 • کنجد کوبیده 50 گرم

 • نمک، فلفل، ادویه به میزان لازم

 • آب لیمو به مقدار لازم

طرز تهیه

ابتدا نخودها را خیس کرده می­پزیم، له می­کنیم به آن هویج پخته اضافه می­کنیم بعد روی آن سیر رنده شده و پودر کنجد و ادویه­جات اضافه می­کنیم. همه مواد را که با هم مخلوط می­کنیم لای نان می­گذاریم و میل می­کنیم.

رول بادمجان

رول بادمجان

مواد لازم

طرز تهیه

ابتدا هویج و کرفس را پخته از طول آنها را برش می­زنیم، بعد قارچها را خورد می­کنیم به مواد نمک و فلفل می­زنیم. بادمجانها را برش برش زده مواد پخته را لای آن گذاشته رول می­کنیم و در روغن سرخ می­کنیم. رول بادمجان ما آماده است.

تاس گیاه

تاس گیاه

مواد لازم

طرز تهیه

در تابه روغن ریخته بادمجان و سیب زمینی و مابقی صیفی جات را ورقه ورقه کرده و در تابه می­چینیم روی مواد نمک و فلفل ریخته بر روی شعله ملایم قرار می­دهیم تا بپزد. تاس گیاه ما آماده است.