غلات

 

غلات

غلات

غلات دانه های خشک و گاهی سخت هستند که عمده آنها خوراکی اند. امروزه غلات نقش اساسی در تغذیه بسیاری از کشورها دارد و بیشتر از هر گروه مواد غذایی دیگر، انرژی غذایی سراسر جهان را فراهم می‌کنند. در طول تاریخ غلات نقش عمده ای بازی کرده اند و پیشرفت در زمینه کشاورزی بازی کرده اند که گاه باعث توسعه تمدن شده است.

عمده مصرف کنندگان غلات انسانها هستند، اما باید در نظر گرفت برای دام و طیور نیز مورد استفاده قرار می گرفته.

از غلات محصولات مختلفی تولید می شده که نقش اساسی در تغذیه مردم در سراسر جهان داشته است. باید در نظر داشت دانه های غلات در زمره بزرگ ترین تأمین کننده های منابع تأمین انرژی در جهان محسوب می شوند که پرمصرف ترین آنها گندم، برنج و ذرت هستند، بعد از آن حبوبات نقش مهمی در تغذیه و سلامت افراد بازی می کنند. باید در نظر داشت غلات از غذاهای عمده گیاهخواران در سراسر دنیا محسوب می شوند که همواره از اصولی ترین منابع تغذیه ای گیاهخواران است.

فواید غلات

فواید غلات

غلات نیز مانند غذاهای کامل همواره بر غذاهای فرآوری شده ارجحیت دارند. غلات حاوی فیبر بالا و سرشار از مواد مغذی مختلف است. طی تحقیقات مختلف مصرف غلات باعث طول عمر بیشتر می شود و از بیماریهای قلبی جلوگیری می کند، همچنین خطر ابتلا به مرض چاقی در کسانی که غلات کامل و بیشتری مصرف می کنند کمتر است، همچنین کسانی که غلات مصرف می کنند کمتر در معرض خطر ابتلا به دیابت قرار می گیرند. کسانی که از غلات استفاده می کنند کمتر دچار حمله های قلبی قرار می گیرند، از طرف دیگر بخاطر وجود فیبر بالا در غلات مصرف روزانه آن باعث کاهش سرطان روده بزرگ در افراد می شود.

غلات حاوی هیدرات کربن، پروتئین، چربی، مواد معدنی و انواع ویتامین هستند. سبوس برنج حاوی ویتامین های زیادی است که موقع صیقل دادن از برنج جدا می شود. علاوه بر آن غلات حاوی نشاسته فراوان هستند همچنین منبع خوبی برای فیبر گیاهی و اسیدهای چرب محسوب می شوند. از آرد گندم بعنوان یکی از غلات پرکاربرد برای مردم بعنوان نان، پاستا، دسر، پیراشکی و... استفاده می کنند.