قهوه

 

قهوه

قهوه

شاید به جرأت می توان گفت، قهوه یکی از محبوب ترین نوشیدنی های دنیا است و طرفداران زیادی دارد.

باید در نظر داشت که قهوه انواع مختلفی دارد، که بیشتر تفاوتشان در نحوۀ آسیاب کردنشان است. اندازه دانه های آسیاب شده تأثیر مستقیمی در طعم و قدرت کافئین قهوه دارند.

قوی ترین قهوه ها ترک و اسپرسو است که باید بصورت پودر درآید، اما قهوه فرانسوی و قهوه های سرد از دانه های بزرگتر قهوه استفاده شده است.

دانه قهوه همان بذر و منبع قهوه است. دانه قهوه که همان میوه قهوه است به رنگ قرمز و بنفش است  و شامل دو هسته در کنار هم است.

این نوشیدنی یکی از مهم ترین کالاهای صادراتی در دنیا به حساب می آید و عمدتاً در نقاط گرمسیری رویش دارد. یکی از قهوه های مورد استفاده مردم قهوه سبز است که دارای کافئین و اسید کلرژنیک است و خاصیت پیشگیری از ابتلای بیماریهای کبدی، سنگ کیسه صفرا، دیابت، فشار خون و ... را دارد. کافئین قهوه باعث کُند شدن تجمع چربی و افزایش سرعت متابولیسم در بدن می شود.

آنتی اکسیدان موجود در آن باعث تنظیم فشار خون می شود، همچنین در درمان مقاومت بدن به انسولین و کنترل قند خون کمک می کند.

انواع قهوه

قهوه انواع مختلفی دارد که هر کدام مخصوص خود دارد که این طعم از دانه های متفاوت و نوع و مدلی متفاوتی است که در دم کردن آن وجود دارد. 

قهوه فرانسوی

قهوه فرانسوی

قهوه فرانسه یکی از پرطرفدارترین نوشیدنی های جهان است که با روش خاص کشور فرانسه تهیه می شود. قهوه آسیاب شده را داخل ظرف ریخته و به آن آب داغ اضافه می کنیم، برای دم کردن آن قهوه را در یک فنجان قهوه ریخته و آن را نوش می کنند. بعدها برای تهیه این قهوه از دستگاهی به نام فرنچ پرس استفاده شد. کافئین این قهوه کمتر بقیه قهوه هاست.

قهوه ترک

قهوه ترک

شیوه ای برای سرو قهوه است. ابتدا دانه های قهوه را برشته کرده، سپس کاملاً پودر قهوه در قهوه جوش ریخته و جوشانده و در فنجان سرو می شود. دانه های قهوه در فنجان ته نشین می شود. برای بهبود این قهوه از شکر استفاده می کنند. این قهوه در خاورمیانه بسیار رایج است.

اسپرسو

اسپرسو

قهوه اسپرسو یک روش خاص از دم کردن قهوه است. در واقع قهوه اسپرسو نوعی قهوه است که در دستگاه اسپرسو دم می شود. یعنی دانه های قهوه که قبلاً آسیاب شدند را با دوز سریع و فشار زیاد آب گرم تهیه می کنیم. این ترکیب فشار و آب، مقدار کمی قهوه متراکم با طعمی غنی استخراج می کند.

کاپاچینو

کاپاچینو

کاپاچینو یک قهوه ایتالیایی است. این قهوه یک بخش اسپرسو است، یعنی کاپاچینو 2 بخش دارد، یک بخش شیر جوشیده و یک بخش کف شیر که اگر به درستی دم شود با نوشیدن هر جرعه باید به مقدار مساوی قهوی، شیر و کف باشد.   

لاته

لاته

قهوه لاته یک اسپرسوی ایتالیایی است که شامل 2 بخش است، یک بخش شیر جوشیده و یک بخش قهوه. لاته معمولاً از کاپوچینو بزرگتر است و شیر بیشتری دارد. بنابراین چون روی قهوه کف زیادی ندارد سطح مناسبی برای ایجاد طرح های هنری فراهم می کند. این قهوه مناسب کسانی است که زیاد از طعم قهوه استقبال نمی کنند.

ماکیاتو

ماکیاتو

ماکیاتو یک جرعه اسپرسو و بخش کوچکی از شیر کف دار در بالای آن است. این نوشیدنی کوچیک خیلی قوی است، طعمی غلیظ تر از اسپرسو داد و شیر اضافه شده که از شدت طعم آن می کاهد. ماکیاتو به معنای طرحدار است و به طرحهایی که روی قهوه ایجاد می شود اطلاق می شود.

ماکیاتو

ماکیاتو

موکا یک قهوه محبوب و دسری با شکلات است. معمولاً آن را با ترکیب یک جرعه اسپرسو و پودر کاکائوی مخلوط با شیر درست می کنند. ابتدا شیر را می جوشانند و نوشیدنی را با هنر لاته تزئین می کنند. گاهی روی آن خامه شکلاتی با طعم فندق و خامه غلیط ترکیب می کنند که در ایتالیا به آن بیچرین می گویند.

آمریکانو

آمریکانو

آمریکانو یک اسپرسو است همراه با آب برای بیشتر کردن آن. آب طعم رقیق تری به قهوه می دهد. این قهوه بدون شیر و به رنگ قهوه ای تیره یا سیاه سرو می شود.

کورتادو/جیبرالتار

کورتادو/جیبرالتار

کورتادو یک قهوه اسپانیایی است که با شیر جوشیده بریده می شود (کورتادو در زبان اسپانیایی به معنای بریدن است). این نوشیدنی کوچکی است که فقط کمی بزرگتر از ماکیانو است. جیبرالتار یا جبل الطارق یک نوع قهوه است که در کافی شاپی در سانفرانسیسکو اختراع شد و به نوعی لیوان شیشه ای اطلاق می شود.

کافه اوله

کافه اوله

این نوشیدنی فرانسوی از قهوه صاف شده قوی و شیر حرارت داده شده درست می شود (نه شیر جوشیده و کف دار). نسبت قهوه و شیر یک به یک است.

فلت وایت

فلت وایت

فلت وایت یک اسپرسوی استرالیایی است که بیشتر در انگلستان و آمریکا محبوبیت دارد. این قهوه بین کاپوچینو و لاته است، سایز لیوان آن اندازه کاپوچینو است ولی شیر آن مانند لاته کاملاً جوشیده است.

کولد برو

کولد برو

کولد برو نوعی روش دم کردن است که آیسد کافی گفته می گویند و شامل خیساندن قهوه آسیاب شده در آب به مدت 8 ساعت است تا طعم قهوه کاملاً دربیاید. بعد از خیساندن عصاره ای بدست می آید که می توان به دلخواه به آن آب اضافه کرد. قهوه ای است که هم در منزل هم به راحتی تهیه می شود.

آیسد کافی ژاپنی

آیسد کافی ژاپنی

قهوه ای که روی یخ دم می کند را آیسد کافی می گویند. این قهوه با قوت دو برابر روی یخ دم می شود تا یخ آب شود و قهوه رقیق و دم کند. این قهوه سریعتر از کولد برو تهیه می شود.

آیسد کافی

آیسد کافی

آیسد کافی به دو روش تهیه می شود، 1. قهوه معمولی را بگذارید بماند تا سرد شود 2. قهوه داغ قوی را مستقیماً روی یخ بریزید. در هر روش طعم رقیقی درست می شود که باعث می شود روش های جدید دم کردن آیسد کافی محبوب مردم شود.

پوراُور

پوراُور

این روش دم کردن قهوه عبارت است از ریختن آب داغ روی قهوه کاملاً آسیاب نشده و دانه درشت و صاف کردن آن قهوه. با آنکه روش های زیادی برای دم کردن قهوه وجود دارد اما همه آنها معمولاً از یک روش برای خیساندن دانه های قهوه استفاده می کنند. این قهوه طعمی غیرعادی و جالب دارد.

 

فراپوچینو

فراپوچینو

این قهوه برای اولین بار در بوستون آمریکا در یک کافی شاپ تولید شد، این قهوه یک قهوه یخی با بافت نرم و روان است. نام آن از فراپ برای بستنی و کاپوچینو است. در واقع در این نوشیدنی اصلاً قهوه استفاده نشده است.

این نوشیدنی محبوب آمریکاییهاست.