کاکائو

تاریخچه کاکائو

به دانه های چرب تخمیرشده و خشک شده درخت کاکائو می گویند. که معمولاً بعد از آسیاب نمودن و گرفتن چربی دانه های آن پودر کاکائو به دست می آید.

محل رویش این درخت نواحی کوهستانی در اطراف رود آمازون است. تاریخ آن به تمدن مایا و آزتک یعنی حدود 5000 ق.م برمی گردد. پادشاهان این اقوام این نوشیدنی را در داخل جامهای طلا می نوشیدند. این نوشیدنی معمولاً به همراه وانیل و انواع ادویه جات مصرف می شد. در قدیم به این گیاه غذای رب النوعها و خدایان می گفتند.

کاکائو به دانه سیاه معروف بود و در قرون مختلف در اروپا علاوه بر مصرف خوراکی در علم شیمی نیز مصرف داشت. این درخت در نواحی آمریکای جنوبی مخصوصاً کشور برزیل کشت می شود، بعد در کشورهای نواحی استوایی قاره آفریقا. 40% کاکائو زیر کشت جهان در کشورهای غنا، ساحل عاج و اندونزی کشت می شود و به دنبال آن کشورهای برزیل، نیجریه و کامرون و کشورهای هلند و ایالات متحده بیشترین تولیدکننده فرآوردهای کاکائو در جهان را دارند. باید در نظر داشت کشور بلژیک بعنوان قطب ساخت شملات در جهان پرمصرف ترین کشور کاکائو در جهان است.

درخت کاکائو در زمینهای پست و مرطوب رشد نمی کند و می بایست از معرض باد جلوگیری کند. میوه کاکائو غلاف دار و شکل بلوطی است که به رنگ زرد و بنفش است. این گیاه 4 الی 5 سال بعد از کشت شروع به میوه دادن می دهد.

فواید کاکائو

کاکائو سرشار از آنتی اکسیدان است، همچنین مصرف آن برای قلب بسیار مناسب است، فلاوانول های موجود در کاکائو باعث کاهش فشار خون می شود و در نتیجه برای سلامت قلب و عروق مناسب است و از بروز سرطان جلوگیری می کند، تئوباریم موجود در کاکائو مناسب درمان سرماخوردگی، گلودرد و سرفه است، منیزیم موجود در کاکائو مناسب ورزشکاران است، فیبر موجود در کاکائو عملکرد روده را بهبود بخشیده و درمان اسهال و یبوست است، کاکائو حاوی مقدار زیادی مس است که باعث افزایش هموگلوبین در خون شده و به درمان کم خونی کمک می کند، مصرف کاکائو متابولیسم بدن را بهبود بخشیده و باعث افزایش چربی سوزی شده بنابراین مناسب افرادی است که می خواهند رژیم بگیرند، مناسب افراد دیابتی است مصرف کاکائو به دلیل مقادیر بالای آنتی اکسیدان قندخون را تنظیم کرده به افراد مبتلا به دیابت نوع دو کمک می کند، مقدار فلاونول ها و سروتونین، تریپتوفان، تیروزین و فنیل اتیلامین موجود در کاکائو باعث بهبود خلق و خو شده و درمان افسردگی است، زانتین و تئوفیلین موجود در کاکائو درمان آلرژی از جمله آسم است، فیبر موجود در کاکائو باعث سم زدایی در بدن شده و پیشگیرکننده کبد چرب می شود، همچنین فلاونوئیدهای موجود در کاکائو جریان خون در مغز را بهبود می بخشد و خطر ابتلا به آلزایمر و پارکینسون جلوگیری می کند، ترومروم موجود در کاکائو باعث حفاظت از مینای دندان و در نتیجه پوسیدگی دندانها می شود.

خواص کاکائو

مناسب پوست و مو؛ پودر کاکائو بعنوان ماسک مناسب پوست است و از حساسیت جلوگیری می کند.

جوان سازی پوست؛ کاکائو سرشار از ویتامین C و منیزیم است که بهبود جریان خون پوست را درخشنده تر می کند و به جوان سازی پوست کمک می کند.

ضدآفتاب طبیعی؛ ماسک کاکائو مانند ضدآفتاب طبیعی عمل می کند و پوست را از اشعه UV جلوگیری می کند.

لایه بردار پوست؛ پودر کاکائو به عنوان لایه بردار طبیعی پوست عمل کرده و مناسب پاکسازی پوست است.

درمان پوست چرب؛ کاکائو چربی پوست صورت را کاهش داده و پوست را درخشان و روشن تر می کند.

درمان سیاهی دور چشم؛ کاکائو به دلیل آنتی اکسیدان بالا و فلاونوئید و منیزیم مناسب گردش خون است که برای سیاهی دور چشم مناسب است.

پرپشت شدن موی سر؛ کاکائو با تقویت موی سر باعث افزایش رشد مو و درخشان و براقی مو می شود.