سیاستمداران گیاه خوار

سیاستمداران گیاه خوار

چهره های معروف سیاسی وگان

ماهاتما گاندی؛ از چهره­ های معروف سیاسی که علاقه خاصی به حیوانات داشت و تصمیم گرفت تغذیه خود را بر پایه آن بنا نهاد ماهاتما گاندی است. وی از همان سنین کودکی با مرام آسیب نرساندن به موجودات زنده خو گرفت و به گیاهخواری، روزه‌داری برای خودسازی و خالص نمودن خویش و زندگی توأم با گذشت اعضای فِرق و مذاهب مختلف کوشش ورزید.

هیتلر؛ از چهره ­های دیگر معروف گیاه­خواری آدلف هیتلر است، ممکن است که بسیاری گیاه خوار بودن هیتلر را رد کنند اما شواهد بسیاری وجود دارد که او گیاه خوار بوده است. از شواهد پیداست که هیتلر هیچگاه مشروب نمی خورده، سیگار نمی کشید و همچنین گیاه خوار بود. مارگوت وولک؛ یکی از ۱۵ زنی بود که پیش مرگ هیتلر هنگام صرف غذا بود نیز گفته که هیتلر گیاه خوار بود از این رو هرگز در این غذاها گوشت وجود نداشت اما بسیار لذیذ بودند.

بیل کیلینتون؛ از چهرهای شناخته دیگر کیلینتون رئیس جمهور سابق آمریکاست، وی، یکی از چهره‌های سرشناس طرفدار تغذیه وگان‌هاست، در زمان اقامت در کاخ سفید، کلینتون به علاقه ویژه‌اش به همبرگر و سیب زمینی سرخ کرده شناخته می‌شد، اما در سال ۲۰۰۴ پس از یک عمل جراحی بای پس قلب، وی مجبور شد تا به شدت میزان کلسترین در تغذیه‌اش را کاهش دهد. چهار سال بعد از آن یک عمل جراحی دیگر این بار موجب شد تا بیل کلینتون به روش تغذیه وگان‌ها روی آورد.