خواص موهیتو

خواص موهیتو

موهیتو

موهیتو یکی از محبوب ترین نوشیدنی های طبیعی در جهان است، اصالت آن به کشور کوبا برمی گردد و برای سلامت بدن بسیار مفید است. سازمان بهداشت و سلامت آمریکا این نوشیدنی را یکی از سالم ترین نوشیدنی های دنیا اعلام کرد. این نوشیدنی خوش طعم با ترکیب کردن آب، نعنا تازه، شکر و لیموی تازه تهیه می شود. موهیتو بخاطر استفاده از لیمو سرشار از ویتامین C است، به همین دلیل روی تقویت دستگاه ایمنی بدن تأثیر بسزایی دارد و باعث افزایش تولید گلبول های سفید در بدن می شود، همچنین بخاطر استفاده از نعنا هم طعم آن را خوشمزه می کند و هم بوی بد دهان را برطرف می کند و در نتیجه بدن در مقابل بیماری های مزمن مقاوم می ماند.

خواص موهیتو

موهیتو بخاطر وجود نعنا سرشار از آنتی اکسیدان است که نه تنها یک سد دفاعی فوق  العاده قوی برای جلوگیری از سرطان یا مبارزه با رادیکان های آزاد است، بلکه برای قلب و برخی از شرایط عصبی مانند آلزایمر و دمانس نیز مفید می باشد. همچنین وجود لیمو که منبعی غنی از ویتامین C است، بنابراین مصرف موهیتو باعث جلوگیری از ابتلای بسیاری از بیماری هاست.

  • تقویت سیستم ایمنی بدن

موهیتو به دلیل داشتن آب لیمو به عنوان یکی از غنی ترین منابع ویتامین C شناخته می شود. بنابراین بر روی تقویت دستگاه ایمنی بدن تأثیر دارد، چرا که این ویتامین با تحریک سلولهای بدن در ساخت و تولید گلبولهای سفید نقش دارد. همانطور که در بالا اشاره شد، آنتی اکسیدان موجود در موهیتو بدن را از بسیاری از بیماری های مزمن در امان نگه می دارند.

یکی از مهم ترین خواص موهیتو تقویت دستگاه گوارش است. خواص ضدالتهابی این نوشیدنی می تواند در جلوگیری از ابتلا به مشکلاتی مانند سندروم روده تحریک پذیر به افراد کمک کرده و همچنین با افزایش حرکات روده، دستگاه گوارشی را در مقابل یبوست در امان نگه می دارد.

  • سلامت پوست

باید در نظر اشت که آب لیمو و نعنا از محبوب ترین ماسک های زیبایی پوست به شمار می روند. موهیتو بخاطر داشتن این دو ماده برای جلوگیری از مشکلات پوستی مانند آکنه، اگزما و پسوریازیس توصیه می شود. علاوه بر این، ماهیت آنتی اکسیدانی این نوشیدنی می تواند باعث کاهش علائم پیری زودرس شود، چرا که آنتی اکسیدانها، آسیب های رادیکال آزاد را نسبت به سلولهای پوستی به حداقل می رسانند.

  • خوشبو کننده دهان

موهیتو بخاطر داشتن مخلوط نعناع و آب لیمو برای مقابله با بوی بد دهان مناسب است. همچنین ماهیت خنک کننده و آنتی باکتریال این نوشینی باعث می شود تا دهان همیشه خوشبو بماند.