خواص لوبیا سیاه

خواص لوبیا سیاه

1401/01/23 16:31:59

لوبیا سیاه

لوبیا سیاه از خانواده لوبیا است که یکی از غنی ترین انواع حبوبات در جهان است و مبدأ آن کشورهای آمریکای مرکزی و جنوبی همچون مکزیک و برزیل است که در برمی گردد و در تهیه و طبخ بسیاری از غذاهای بومی این مناطق مورد استفاده قرار می گیرد. لوبیا 6 نوع دارد که تقریباً همگی ظاهر و خواص مشابهی دارند.

لوبیا سیاه سرشار از خواص بیشماری است، و سرشار از فیبر و پروتئین است که همین موضوع باعث شده غذای مناسبی برای گیاهخواران و وگان است و در میان آنها طرفدار بسیار زیادی دارد. همچنین منبع غنی املاح و ویتامین هایی مانند ویتامین A، کلسیم، آهن و منگنز است. لوبیا سیاه مقادیر بالایی از فلاونوئیدها از از جمله آنتوسیانین دارد که خاصیت آنتی اکسیدانی دارد و همچنین حاوی مقداری کلسترول مفید اومگا 3 می باشد. لوبیا سیاه منبع فولیک اسید است و سرشار از ترکیب نادر مولیبنوم است. با افزودن لوبیا سیاه به رژیم غذایی انواع مواد مغذی بدن را تأمین می کند و از ابتلا به خیلی از بیماری ها پیشگیری می کند.1 فنجان لوبیا سیاه دارای مواد غذایی زیر است که شامل: 11% کالری، 30% پروتئین، 1% چربی کل، 1% چربی اشباع شده، 181 میلی گرم اومگا 3، 217 میلی گرم اومگا 6، 14% کربوهیدرات، 60% فیبر رژیمی، 5% ویتامین A، 6% ویتامین B6، 28% تیامین، 6% ریبوفلاوین، 4% نیاسین، 64% فولات، 4% اسید پانتوتنیک، 5% کلسیم، 20% آهن، 30% منیزیم، 24% فسفر، 17، پتاسیم، 13% روی، 18% مس، 38% منگنز، 3% سلنیوم.

خواص لوبیا سیاه

  • کاهش فشار خون

لوبیا سیاه بخاطر داشتن پتاسیم و سدیم پائین مناسب کسانی است که فشار خون دارند. سدیم از مواردی است که باعث فشار خون می شود در حالی که پتاسیم دشمن طبیعی سدیم است.

  • استحکام استخوانها

لوبیا سیاه سرشار از مواد معدنی مانند منیزیم، آهن، روی، کلسیم، فسفر، منگنز و مس است. این مواد برای سلامت استخوان ها مفید است. فسفر و کلسیم نقش برجسته ای در ساخت ساختار استخوانها دارند و البته روی و آهن باعث حفظ آنها می شود.

فلانوئید و ترکیب های مواد شیمیایی گیاهی موجود در لوبیا سیاه در پیشگیری از رشد سلولهای سرطانی جلوگیری می کند.

  • مناسب سیستم گوارش

لوبیا سیاه یکی از سالم ترین خوراکی های دنیاست، فیبر موجود در لوبیا کارکرد فراوانی برای بدن دارد و برای سیستم گوارش بسیار مفید است. فیبر به همراه پروتئین باعث بهینه سازی عملکرد سیستم گوارش می شود و مشکلات رایج معده را از بین می برد و از یبوست جلوگیری می کند.

  • تقویت کننده انرژی

کربوهیدارت سالم موجود در لوبیا سیاه منبع خوبی از انرژی است که به کاهش وزن و جذب انرژی کمک می کند.

یکی از معضلات گیاهخواران پیدا کردن منبع پروتئین است، چرا که پروتئین ها بیشتر در گوشت پیدا می شود. اما باید در نظر داشت که لوبیا منبع خوبی از پروتئین است و نیاز پروتئین بدن را تأمین می کند.

  • مفید برای کاهش وزن

لوبیا سیاه سرشار از فیبر است و حاوی پروتئین گیاهی و چربی بسیار کم. فیبر موجود در لوبیا باعث بهینه سازی سیستم گوارش و در نتیجه کاهش وزن می شود.

فولات و آمینو اسید موجود در لوبیا سیاه برای حفظ سلامت سیستم عصبی مفید است. وجود این مواد از بیماری پارکینسون و بیماری آلزایمر جلوگیری می کند.

  • پیشگیری از کم خونی

لوبیا سیاه سرشار از مواد معدنی بخصوص آهن است و مناسب کسانی است که کم خونی دارند. با مصرف مداوم لوبیا سیاه کمبود آهن در بدن جبران می شود.

  • کنترل دیابت

فیبر موجود در لوبیا سیاه برای کسانی که از دیابت نوع 1 و نوع 2 رنج می برند حیاتی است. فیبر موجود در لوبیا سیاه به کاهش سطح قندخون می شود.

مواد معدنی مانند پتاسیم، منیزیم و آهن موجود در لوبیا سیاه برای قلب مفید هستند، بنابراین از خطر سکته قلبی جلوگیری می کنند. پتاسیم نقش مهمی در کاهش سطح سدیم در خون دارد و باعث می شود سطح کلسترول خون را پائین بیاورد.

  • حاوی آنتی اکسیدان

آنتی اکسیدان موجود در لوبیا سیاه در بین لوبیا ها بالاترین مقدار را دارد. آنتی اکسیدان ها باعث باز شدن رادیکال های می شوند و در نتیجه از بسیاری از بیماری ها جلوگیری می کند.

  • منبع کربوهیدات

کربوهیدرات موجود در لوبیا سیاه کربوهیدرات ساده به حساب می آید و با فیبر محلول ترکیب می شود که باعث عملکرد بهتر سیستم گوارش می شود.

  • مفید برای بارداری

مواد موجود در لوبیا سیاه برای زنان باردار بسیار مفید است، موادی مانند فولات که برای رشد مغز جنین بسیار مفید و لازم است.