چای اولانگ

چای اولانگ

1401/05/25 10:09:34

چای اولانگ

یکی دیگر از محصولات گیاهی متفاوت چای است که انواع مختلفی دارد و تا پیش از آن به انواع چای پرداختیم، این بار با محصول گیاهی دیگری آشنا می شویم که کمتر از آن گفته شده است، چای اولانگ.

چای اولانگ را می توان یکی از متفاوت ترین چای های موجود به است که دارای یک طعم خاص و ویژه است. این چای برای اولین بار در کشور چین تهیه شد و بخاطر تفاوتی که طعم آن نسبت به چای سیاه و سبز داشت شناخته شد. در واقع چای اولانگ نه چای سیاه است نه چای سبز، بلکه بخاطر طرز تهیه متفاوتش از این دو چای شهرت یافته است. بدین صورت که ابتدا برگ های خرد شده را خشک کرده و بعد نور کمی به آن می تابانند و در انتها دسته بندی می کنند. در این مرحله طعم نهایی را به ما می دهد. برداشت برگهای بهاری باعث ایجاد طعم و ها و رایحه های مختلف و خوبی می شود در حالی که برگ های چای پائیز و اواخر پائیز باعث ایجاد طعم چوبی و سخت تری به چای می شود. بنابراین حتی با اینکه برگ های چای استفاده شده برای چای اولانگ با چای سبز و سیاه یکی است ولی بخاطر روش پردازش متفاوت آن دارای طعم بسیار متفاوتی می باشد.

خواص چای اولانگ

چای اولانگ و کاهش اضطراب

اسید آمینه آل تیانین موجود در چای اولانگ باعث جلوگیری از افزایش اضطراب در افراد  می شود و فرد احساس آرامش می کند.

چای اولانگ و بهبود مشکلات قلبی

مصرف مداوم چای اولانگ به دلیل وجود آنتی اکسیدانها باعث سلامت قلب و کاهش فشار خون در بدن می شود و از بروز بیماری های قلبی و عروقی جلوگیری می کند.

چای اولانگ و بهبود عملکرد مغز

چای اولانگ سرشار از ترکیبات کافئین است و همین امر باعث حفظ عملکرد مغز می شود و از بیماری های زوال عقل پیشگیری می کند.

چای اولانگ و پاکسازی بدن از رادیکال های مضر

در چای اولانگ ترکیبات پلی فنولی وجود دارد که باعث می شود تا به عنوان یک آنتی اکسیدان عمل کند. این مواد با رادیکال های آزاد موجود در بدن مبارزه کرده و باعث جلوگیری از صدمه رسیدن به پوست می شود.

چای اولانگ و پیشگیری از دیابت

چای اولانگ سرشار از آنتی اکسیدان است که همین موضوع باعث کاهش قندخون شده و مقدار انسولین خون را کاهش می دهد.

چای اولانگ و کاهش وزن

پلی فنول موجود در این چای باعث افزایش سوخت و ساز بدن شده و از مقدار جذب چربی موجود در رژیم غذایی کم می کند. پلی فنول و آنتی اکسیدان ها باعث سوزاندن چربی های بدن می شوند.

چای اولانگ و استحکام دندان و استخوان

آنتی اکسیدان های موجود در چای باعث تقویت سلامت استخوان و دندان ها می شود. این چای سرشار از فلوراید است که از پوسیدگی دندان جلوگیری می کند.

چای اولانگ و پیشگیری از سرطان

آنتی اکسیدان موجود در چای اولانگ باعث پیشگیری از جهش سلولهای سرطانی در بدن می شود.

چای اولانگ و درمان اگزوما

پلی فنول های موجود در این چای باعث درمان اگزوما می شود.

چای اولانگ و درمان درماتیت آتوپیک

پلی فنول های موجود در این چای ضد حساسیت است و مصرف آن باعث بهبود پوست می شود. این چای باعث کاهش تنش های موجود در بدن شده و حساسیت های پوستی را درمان می کند.