محصولات آرایشی بهداشتی وگان

محصولات آرایشی بهداشتی وگان

1401/05/29 16:18:26

مواد تشکیل دهنده محصولات آرایشی وگان

همانطور که در مطالب قبل بطور اختصار توضیح داده شد، محصولات وگان و گیاهی محصولاتی هستند که کاملاً گیاهی هستند، بطور مثال در مواد اولیه محصولات آرایشی عبارتند از؛ عسل، موم زنبور عسل، لانولین (چربی پشم)، اسکوالن (روغن کبد کوسه)، کارمین (سوسک های له شده)، ژلاتین (استخوان های گاو یا خوک، تاندون ها یا رباط ها)، آلانتوئین (گاو)، عنبر (استفراغ نهنگ) و جفت (اعضای گوسفند).

به طرز نگران کننده ای، مواد و محصولات جانبی مشتق شده از حیوانات مانند حشرات له شده، چربی حیوانات ذبح شده، شاخ و چنگال های بعضی حیوانات و موارد اینچنینی در محصولات زیبایی روزمره ما استفاده می شوند.

در نتیجه بسیاری از شرکت های آرایشی و بهداشتی گیاهی از تهیه یا تولید محصولات حاوی مواد حیوانی خودداری می کنند و یک خط لوازم آرایشی وگان ایمن، با کیفیت و بدون ظلم به حیوانات ایجاد می کنند. بسیاری از شرکتها با تولید محصولات آرایشی-بهداشتی گیاهی تمام اصول زیبایی گیاهخواری را تجزیه می کنند و در نتیجه انتخاب های بهتر و اخلاقی تری دارند و می بایست با حیوانات و کره زمین مهربان تر باشیم.

محصولات آرایشی-بهداشتی گیاهی

محصولات آرایشی-بهداشتی وگان به محصولاتی می گویند که 100% گیاهی هستند و از محصولات گیاهی به دست می آیند و فاقد مواد حیوانی هستند. این محصولات بر خلاف محصولات دیگر آرایشی از کشتن هیچ حیوانی بدست نمی آیند. بطور مثال محصولات آرایشی-بهداشتی لورا، شامپوهای 100% وگان و گیاهی تولید کرده و مناسب کسانی است که به دنبال محصولات حیوانی نیستند و با خیال راحت می توانند از آن استفاده کنند.

اگر نگاهی دقیق به مواد تشکیل دهنده لوازم آرایشی گیاهی بیندازید، می بینید آنها عمدتاً گیاهی هستند، و همگی به شدت تحت تأثیر رژیم غذایی گیاهخواری قرار دارند.

محصولات آرایشی وگان به طور گسترده در اروپا مورد استفاده قرار می گیرند: در بریتانیا، محصولات وگان با 20% محصولات جدید تولید شده، رایج ترین محصولات گیاهی هستند و پس از آن آلمان با 19% در پنج سال گذشته قرار دارد. این محصولات چند سالی است که در آسیا در حال افزایش هستند و تقریباً 20% از مردم از محصولات آرایشی-بهداشتی گیاهی استفاده می کنند.

بر اساس دسته بندی محصولات، لوازم آرایشی تزئینی با 44.7% و پس از آن محصولات مراقبت از پوست و مو به ترتیب با 29.3% و 12.9% بالاترین مصرف کنندگان محصولات آرایشی-بهداشتی گیاهی هستند. پیش بینی می شود تا 2025، سود فروش صنعت لوازم آرایشی-بهداشتی گیاهی و وگان به ارزش 20.8 میلیارد دلار برسد.

محصولات آرایشی-بهداشتی گیاهی از مواد زیر گرفته می شود؛

پروتئین های گیاهی و غلات

دانه های گندم

دانه کینوا

خار وحشی

کلم پیج دریایی

رازیانه

و گیاهان دیگر

محصولات آرایشی گیاهی و وگان برای چه کسانی مناسب است

در حالی که وگان های خالص در حال حاضر 1% از جمعیت جهان را تشکیل می دهند، انتظار می رود این میزان تا سال 2030 به 10% افزایش یابد. با این حال، اکثر افرادی که محصولات گیاهی و وگان می خرند یا استفاده می کنند لزوماً وگان یا گیاهخوار نیستند و می تواند شامل افرادی باشد که علاقمند به حیوانات یا حفظ زمین باشند، از این رو از این محصولات استفاده می کنند.

بعضی از سوپراستارها مانند میلی بابی براون و سلنا گومز چند وقتی است که به صفوف سلبریتی هایی پیوسته اند که برندهای لوازم آرایشی وگان خود را راه اندازی می کنند و این موضوع به ویژه برای نسل های جوان جذابیت دارد.

 

منابع:

https://ethicalelephant.com/vegan-beauty-cosmetics-explained/

https://www.nytimes.com/2019/02/26/style/why-you-should-care-about-vegan-beauty.html